Menü

Steico - płyta Steico Top

Steico - płyta Steico Top

Hersteller: Steico

Kategorie: STEICO - Holzwolle, Wolle Hanf, Balken

Produkt #: 14277

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
146,50 zł
für m²
Rabatt Preis
Nettostückpreis
57,75 zł
für m²
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
13.44
Einheit
Handel
13.44
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
1 968,96 zł
für 13.44
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
776,16 zł
für 13.44
Listenpreises
Bruttostückpreis
180,20 zł
für m²
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
71,03 zł
für m²
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
13.44
Einheit
Handel
13.44
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
2 421,82 zł
für 13.44
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
954,68 zł
für 13.44

Produktbeschreibung

  • idealne rozwiązanie do izolacji stropów w przypadku poddaszy
  • nieużytkowych wykorzystywanych jako strych
  • płyta nadaje się do bezpośredniego chodzenia po niej bez konieczności montażu dodatkowego pokrycia, zachowując dużą wytrzymałość na ścieranie – wszystko dzięki innowacyjnej strukturze powierzchni końcowej
  • materiał szczególnie otwarty dyfuzyjnie, chroni konstrukcję bez konieczności montażu warstwy paroizolacyjnej od góry
  • szybki i łatwy montaż, nie podrażnia skóry
  • doskonała ochrona przed upałem w lecie oraz przed utratą ciepła w zimie
  • produkt przyjazny środowisku, nadaje się do powtórnego przetworzenia

Wymagania w stosunku do wydajności energetycznej budynków wzrastają z roku na rok. Ponadto zaobserwować można stale wzrastające ceny ogrzewania. Te i wiele innych czynników skłaniają do ograniczania strat ciepła poprzez poszczególne elementy budynku. Płyty STEICOtop pozwalają w prosty sposób zaizolować strop na niezamieszkanym poddaszu, a koszty całej inwestycji zwracają się już po kilku latach.

W wielu starszych budynkach mamy do czynienia z podobną konstrukcją poddasza: niezamieszkane lecz dostępne pomieszczenie nieużytkowe. Jeśli w takim przypadku dach nie został odpowiednio zaizolowany mamy wówczas do czynienia z typowym, nieocieplonym strychem. W takim miejscu dochodzi do ogromnych strat ciepła w sezonie grzewczym oraz do nadmiernego nagrzewania w lecie. Izolacja strychu jest teraz bardzo prosta i korzystna dla portfela. Dzięki kilku krokom możliwe staje się zaoszczędzenie ogromnej ilości energii: nawet do 250 KWh/m2 rocznie. Odpowiada to ok. 25 l oleju opałowego lub ok. 25 m3 gazu ziemnego na m2 w ciągu roku.

Łatwy, szybki i dokładny montaż

Wytrzymałe płyty izolacyjne STEICOtop umożliwiają szybką izolację dużych powierzchni. Dzięki tępym krawędziom płyta nie wymaga dodatkowej obróbki podczas dosuwania izolacji do krawędzi pomieszczenia, jak w przypadku płyt o profilu pióro-wpust. Materiał idealnie przylega do typowych elementów dachu jak np. murłata. W przypadku zastosowania podwójnej warstwy izolacji, zaleca się układanie płyt na tzw. “zakładkę”, co dodatkowo minimalizuje mostki termiczne na łączeniach.

Na poddaszu pojawiają się także nieregularne powierzchnie jak np. krokwie, podciągi itd. W takich przypadkach sprężysta mata izolacyjna STEICOflex pozwala z łatwością zaizolować nieregularne przestrzenie, minimalizując jednocześnie mostki termiczne. Ewentualne szczeliny wypełnić można odpadami powstającymi podczas cięcia maty.

Przy stropach z belek drewnianych zaleca się uprzednie zamontowanie folii paroizolacyjnej. Opcja ta nie jest konieczna w przypadku większości  stropów betonowych w starszym budownictwie.

Nowoczesna powierzchnia zewnętrzna płyty

STEICOtop Finish-OberflächePłyty izolacyjne STEICOtop posiadają dodatkowo zagęszczoną powierzchnię zewnętrzną o specjalnej strukturze. Powierzchnia ta wyróżnia się wyjątkowo dużą wytrzymałością. Dzięki tym właściwościom płyta nadaje się do bezpośredniego chodzenia, bez konieczności montażu dodatkowej płyty konstrukcyjnej na izolacji. W rezultacie strych może służyć jako dobrze zaizolowane cieplnie pomieszczenie magazynowe.

Ponadto płyty STEICOtop są szczególnie otwarte dyfuzyjnie. Jeśli do materiału dostanie się nadmiar wilgoci, płyta bez problemu odprowadzi ją na zewnątrz. W przypadku innych materiałów izolacyjnych, niezbędne, dodatkowe pokrycie od góry w formie płyt konstrukcyjnych (np. OSB), działa jednocześnie jak paroizolacja – ogranicza to możliwość odparowania wilgoci. Płyty STEICOtop są otwarte dyfuzyjnie, to właśnie dlatego znacząco redukują ryzyko powstawania grzybów.


Technische Daten

brandklasse - brandverhalten:
E
breite:
400 mm
Dichte:
140 kg/m³
Druckfestigkeit:
70 kPa
Koeffizient der Wasserdampf -Diffusionswiderstands:
3
Länge:
1200 mm
Nennwert der Wärmeleitfähigkeit λ:
0,041 W/mK
Wärmekapazität:
2100 J/KgK
Anzahl der Kubikmeter pro Palette:
13,44 m²
dicke:
80 mm

Zubehör

Informationsquelle Bilder, Videos, Dokumente und Produktbeschreibungen stammen aus dem Web - Steico