Menü

Qmar - silikon sanitarny

Qmar - silikon sanitarny

Hersteller: Qmar

Kategorie: QMAR - Bauchemie

Produkt #: 15532

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
8,47zł
für Stück
Rabatt Preis
Nettostückpreis
7,43zł
für Stück
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Stück
Einheit
Handel
1.00 Stück
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
8,47zł
für 1.00 Stück
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
7,43zł
für 1.00 Stück
Listenpreises
Bruttostückpreis
10,42zł
für Stück
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
9,14zł
für Stück
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00 Stück
Einheit
Handel
1.00 Stück
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
10,42zł
für 1.00 Stück
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
9,14zł
für 1.00 Stück

Produktbeschreibung

Specjalny uszczelniacz silikonowy przeznaczony jest do spoinowania okładzin ceramicznych, szczególnie w narożach ścian, w połączeniach ścian z podłogą i w miejscach przebiegu dylatacji. Służy również do wypełniania szczelin przy urządzeniach sanitarnych, np. wokół wanien, brodzików, umywalek, a także mebli kuchennych, kanałów powietrznych i przewodów instalacji sanitarnych i grzewczych. Z uwagi na zawarte w składzie składniki zapobiegające pokrywaniu się utwardzonej spoiny pleśnią uszczelniacz znajduje zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach sanitarnych, np. łazienkach, kabinach prysznicowych, toaletach, kuchniach, pralniach oraz innych pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Posiada bardzo dobrą przyczepność do powszechnie stosowanych w budownictwie nienasiąkliwych materiałów takich, jak płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres, klinkier), szkło oraz elementy porcelanowe, fajansowe i emaliowane. Produkt można także stosować na powierzchniach pokrytych silnie przylegającą powłoką malarską oraz na zabezpieczonych antykorozyjnie powierzchniach metalowych, lecz tego typu zastosowania (jak również na innych nietypowych powierzchniach) należy poprzedzić wykonaniem próby przyczepności. Silikonu sanitarnego nie należy używać do sklejania akwariów, luster oraz na powierzchniach, na których silikon mógłby mieć bezpośredni kontakt z żywnością lub wodą pitną. Trwale wysoka elastyczność oraz odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV pozwalają na stosowanie produktu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Właściwości

  • odporny na pleśń i grzyby,
  • trwale elastyczny,
  • obrabialność do 5 min.,
  • wytrzymałość temperaturowa od -40°C do +180°C.

Przygotowanie podłoża i sposób użycia

Powierzchnie powinny być czyste, suche, wolne od kurzu, pyłu i tłuszczu. Przed użyciem obciąć końcówkę tuby i nakręcić aplikator docinając go na odpowiednią grubość spoiny. Masę wyciskać za pomocą odpowiedniego pistoletu. Nałożone szczeliwo można wygładzać szpachelką lub innym narzędziem zmoczonym wodnym roztworem mydła lub innego podobnego środka.

Uwaga

W celu uniknięcia pomyłek należy sprawdzić przydatność środka do zamierzonego zastosowania. Produkt nieutwardzony może działać drażniąco na drogi oddechowe i skórę. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI. okres trwałości: 18 miesięcy.


Technische Daten

die Rate der Heilung:
ok. 2mm / 24h
Hitzebeständigkeit nach dem Aushärten:
od -40 do +180 ºC
Konsistenz:
pasta
Lagertemperatur:
od +10 do +25 °C
Reifungssystem:
acetatowy
Schwerkraft:
0,98 g/cm³
Verarbeitungszeit:
5 min.
kolor:
bezbarwny
Paket:
300 ml

Zubehör

Informationsquelle Bilder, Videos, Dokumente und Produktbeschreibungen stammen aus dem Web - Qmar