Menu

Tegola - membrana fundamentowa Tefond Plus

Tegola - membrana fundamentowa Tefond Plus

manufacturer: Tegola

Category: TEGOLA - roofing felt, shingles, xps

product #: 16418

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
11,93zł
for
discount price
net unit price
9,91zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
48.00
unit
trading
48.00
total price
net list price
572,64zł
for 48.00
total price
discounted net price
475,68zł
for 48.00
price-list
gross unit price
14,67zł
for
discount price
gross unit price
12,19zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
48.00
unit
trading
48.00
total price
gross list price
704,35zł
for 48.00
total price
gross discount price
585,09zł
for 48.00

Product description

Tefond Plus - ochrona i podwójna wodoszczelność, membrana 650g - paski kleju bitumicznego.

Tefond Plus jest wytłaczaną membraną z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z systemem mechanicznego łączenia brzegów oraz dwiema uszczelkami elastomerobitumicznymi.

Izolacja wodoszczelna fundamentów

W przypadku posadowienia poniżej poziomu wody gruntowej i stałym kontakcie płyt fundamentowych z wodą, do dolnej warstwy należy dołożyć jedną lub dwie gładkie i nieprzerwane izolacje wodoszczelne. Izolacja ta zostanie następnie połączona z pionową izolacją ściany. Zanim zbrojenie konstrukcyjne fundamentu zostanie ułożone, Tefond Plus musi być zainstalowany wytłoczeniami ku górze aby zabezpieczyć osłonę wodoszczelną przed przebiciem przez pręty stalowe i aby stworzyć odpowiednią powierzchnię dla płyty. Ta druga warstwa izolacji będzie następnym zabezpieczeniem przeciw wodzie gruntowej.

Izolacja tarasów

Tefond Plus zabezpiecza izolację wodoodporną przed uszkodzeniami powstającymi w trakcie układania na niej materiału; tworzy drugą warstwę izolacji wodoszczelnej, która stanowi kolejną ochronę przed przeciekami wodnymi; jest idealną podporą dla wszystkich typów podkładów przy tarasach przechodnich lub dla dachów płaskich bez innego przeznaczenia; kieruje wodę przeciekającą z podłogi lub żwiru do rur odwadniających.

Fundamenty w bezpośrednim konatkcie z gruntem

Tefond Plus dzięki właściwościom fizycznym i mechanicznym jest membraną trwale odporną na gaz radon, wodę, odporną na zgniatanie i stąd doskonałym podłożem do montażu zbrojenia płyt i fundamentów. Ma on jeszcze dwie zalety: rozkłada obciążenie, uszczelnia i oddziela budynek od gruntu.

Izolacja kanałów

Tefond Plus może być zastosowany zarówno przy konserwacji i naprawach istniejących kanałów jak i przy budowie nowych. Tefond Plus zapewnia stałą wodoszczelność całej powierzchni, zarówno boków jak i dna kanału dzięki podwójnym połączeniom mechanicznym krawędzi jak i podwójnej uszczelce elastomerobitumicznej. Jest prosty w układaniu a szybkie tempo instalacji oraz brak konieczności używania ciężkiego sprzętu powodują, że Tefond Plus jest najlepszym sposobem uszczelniania kanałów.


Technical data

area:
48 m²
Dimensions [m]:
2,4 x 20 m
number of rolls per pallet:
6 item
source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Tegola