Menu

Tegola - membrana fundamentowa Tefond

Tegola - membrana fundamentowa Tefond

manufacturer: Tegola

Category: TEGOLA - roofing felt, shingles, xps

product #: 16416

Order multiples of: 1 Add to cart
price-list
net unit price
10,25zł
for
discount price
net unit price
7,91zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
48.00
unit
trading
48.00
total price
net list price
492,00zł
for 48.00
total price
discounted net price
379,68zł
for 48.00
price-list
gross unit price
12,61zł
for
discount price
gross unit price
9,73zł
for
minimum trading quantity
the amount of product
48.00
unit
trading
48.00
total price
gross list price
605,16zł
for 48.00
total price
gross discount price
467,01zł
for 48.00

Product description

Tefond (membrana 600g) to warstwa ochronna i separacyjna. Jest wytłaczaną membraną z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z systemem mechanicznego łączenia brzegów.

Zabezpieczenie ścian i fundamentów

Tefond dzięki szczególnej strukturze i formie, stosowany na zewnątrz osłania warstwę izolacji bitumicznej, utrzymując pomieszczenie suchym oraz poprawia izolacyjność termiczną ścian pomieszczeń podziemnych:

  • osłania, ponieważ jest umieszczony między warstwą bitumiczną a materiałem zasypowym, zabezpieczając izolacje przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • utrzymuje suchy stan pomieszczeń, zapewniając niezmienność cech warstwy izolującej i zapobiegając infiltracji wody z gleby oraz zaciekom w pomiesczeniach podziemnych,
  • rozdziela, ponieważ po ułożeniu TEFONDU z wytłoczeniami w kierunku ściany, między ziemią a ścianą powstaje komora powietrzna, która zwiększa izolacyjność termiczną ściany.

Fundamenty i płyty

Tefond z powodzeniem można zastosować zamiast tradycyjnych podkładów betonowych. Rozwiązanie to jest korzystne technicznie i godne uwagi ze względów ekonomicznych. Tefond kładzie się po wykonaniu wykopu (do poziomu jednego lub dwóch centymetrów poniżej podstawy fundamentu) wyrównaniu i ubiciu gruntu. Membranę można instalować praktycznie w dowolnym czasie, przy każdej pogodzie. Odporność na butwienie i obciążenia umożliwia stosowanie jej w każdym rodzaju gruntu i różnych warunkach pracy materiału. Oszczędności uzyskiwane dzięki użyciu Tefondu zamist metod tradycyjnych przekraczają ogółem 60%. Ponad to Tefond jest odporny na działanie związków chemicznych, stanowi doskonałą barierę dla korzeni roślin i może służyć jako warstwa rozdzielająca dla różnych materiałów.

Tefond jako ochrona przed hałasem

Tefond po ułożeniu może być przykrywany wszystkimi rodzajami podłóg. Jego stosowanie poprawia izolacyjność termiczną oraz akustyczną o około 14 dB.


Technical data

area:
48 m²
Dimensions [m]:
2,4 x 20 m
number of rolls per pallet:
6 item
weight:
41 kg
source of information pictures, videos, documents and product descriptions come from the web - Tegola