Menü

Tegola - membrana fundamentowa Tefond

Tegola - membrana fundamentowa Tefond

Hersteller: Tegola

Kategorie: TEGOLA - Dachpappe, Dachschindeln, XPS

Produkt #: 16416

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
10,25zł
für
Rabatt Preis
Nettostückpreis
7,62zł
für
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
48.00
Einheit
Handel
48.00
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
492,00zł
für 48.00
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
365,76zł
für 48.00
Listenpreises
Bruttostückpreis
12,61zł
für
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
9,37zł
für
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
48.00
Einheit
Handel
48.00
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
605,16zł
für 48.00
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
449,88zł
für 48.00

Produktbeschreibung

Tefond (membrana 600g) to warstwa ochronna i separacyjna. Jest wytłaczaną membraną z polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) z systemem mechanicznego łączenia brzegów.

Zabezpieczenie ścian i fundamentów

Tefond dzięki szczególnej strukturze i formie, stosowany na zewnątrz osłania warstwę izolacji bitumicznej, utrzymując pomieszczenie suchym oraz poprawia izolacyjność termiczną ścian pomieszczeń podziemnych:

  • osłania, ponieważ jest umieszczony między warstwą bitumiczną a materiałem zasypowym, zabezpieczając izolacje przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • utrzymuje suchy stan pomieszczeń, zapewniając niezmienność cech warstwy izolującej i zapobiegając infiltracji wody z gleby oraz zaciekom w pomiesczeniach podziemnych,
  • rozdziela, ponieważ po ułożeniu TEFONDU z wytłoczeniami w kierunku ściany, między ziemią a ścianą powstaje komora powietrzna, która zwiększa izolacyjność termiczną ściany.

Fundamenty i płyty

Tefond z powodzeniem można zastosować zamiast tradycyjnych podkładów betonowych. Rozwiązanie to jest korzystne technicznie i godne uwagi ze względów ekonomicznych. Tefond kładzie się po wykonaniu wykopu (do poziomu jednego lub dwóch centymetrów poniżej podstawy fundamentu) wyrównaniu i ubiciu gruntu. Membranę można instalować praktycznie w dowolnym czasie, przy każdej pogodzie. Odporność na butwienie i obciążenia umożliwia stosowanie jej w każdym rodzaju gruntu i różnych warunkach pracy materiału. Oszczędności uzyskiwane dzięki użyciu Tefondu zamist metod tradycyjnych przekraczają ogółem 60%. Ponad to Tefond jest odporny na działanie związków chemicznych, stanowi doskonałą barierę dla korzeni roślin i może służyć jako warstwa rozdzielająca dla różnych materiałów.

Tefond jako ochrona przed hałasem

Tefond po ułożeniu może być przykrywany wszystkimi rodzajami podłóg. Jego stosowanie poprawia izolacyjność termiczną oraz akustyczną o około 14 dB.


Technische Daten

Abmessungen [m]:
2,4 x 20 m
Anzahl der Rollen pro Palette:
6 Stück
bereich:
48 m²
gewicht:
41 kg
Informationsquelle Bilder, Videos, Dokumente und Produktbeschreibungen stammen aus dem Web - Tegola