Menü

Pruszyński - panele dachowe na rąbek PD 510 S

Pruszyński - panele dachowe na rąbek PD 510 S

Hersteller: Pruszyński

Kategorie: PRUSZYŃSKI - Dachziegel, Platten

Produkt #: 28728

Bestellen Sie bitte ein Vielfaches von: 1 In den Warenkorb
Listenpreises
Nettostückpreis
32,85zł
für
Rabatt Preis
Nettostückpreis
28,21zł
für
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00
Einheit
Handel
1.00
Gesamtpreis
Nettolistenpreis
32,85zł
für 1.00
Gesamtpreis
Netto-Sonderpreis
28,21zł
für 1.00
Listenpreises
Bruttostückpreis
40,41zł
für
Rabatt Preis
Bruttostückpreis
34,70zł
für
Der Mindestbetrag für den Handel
die Menge des Produkt
1.00
Einheit
Handel
1.00
Gesamtpreis
Bruttolistenpreis
40,41zł
für 1.00
Gesamtpreis
Brutto Rabatt Preis
34,70zł
für 1.00

Produktbeschreibung

Panele dachowe na rąbek PD 510P - S - panele dachowe na rąbek. Blachy na tzw. rąbek stojący są jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Teraz możemy zaproponować nowoczesne rozwiązanie w tradycyjnym znanym od lat kształcie blach z rąbkiem stojącym. Opcja wykończenia krawędzi ze ściętymi brzegami umożliwiająca montaż na listwie startowej. Celem zredukowania ewentualnego falowania panela zalecamy grubość blachy 0,7 mm.

 • Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb Klienta.
 • Łączenie paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka.
 • Każdy panel posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji.
 • Zastosowanie wzdłużnego profilowania na panelach ma za zadanie ograniczyć ewentualne pofalowanie powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej materiału.
 • Maszynowo wycięte zamki (w opcji dla paneli PD 510P-S, PD 510T-S i PD 510F-S) pozwalają na montaż na listwie startowej.

Składowanie paneli

Paczki powinno się przechowywać w suchych i przewiewnych pomieszczeniach nie dopuszczając do kondensacji wilgoci pomiędzy arkuszami. Opakowania zbiorcze należy układać na klockach o wysokości około 20 cm nad ziemią. Jeżeli panele mają być składowane dłużej niż 3 tygodnie od daty produkcji należy je przejrzeć, a następnie przełożyć poszczególne arkusze przekładkami tak, aby umożliwić swobodną cyrkulację powietrza. Wszelkie informacje o sposobie oraz okresie przechowywania umieszczane są bezpośrednio na folii ochronnej i etykietach towarowych produktu oraz w naszych folderach, instrukcjach montażu i stronie internetowej. 

Folia ochronna 

W celu zabezpieczenia paneli dachowych przed uszkodzeniami mechanicznymi stosuje się folię ochronną. Należy usunąć ją bezpośrednio na etapie montażu, a podczas składowania chronić arkusze przed wilgocią i słońcem. Nieprzestrzeganie powyższych zasad może doprowadzić do trudności w usuwaniu folii z arkuszy oraz zabrudzeń po kleju.

Konserwacja połaci

Dachy z paneli na rąbek w zasadzie nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Niemniej jednak bez względu na lokalizację budynku, aby zapobiec wszelkiemu ryzyku przedwczesnego zestarzenia się, jego okładziny ścienne i dachowe podlegać muszą regularnym przeglądom i konserwacjom przynajmniej raz w roku. Z powierzchni paneli należy usunąć liście, które gnijąc powodują odbarwienia powłoki organicznej blachy oraz osady i pyły przemysłowe (np. pochodzące z zakładów wapienniczych, cementowni, hut i kopalń, itd.), które wchodząc w reakcję z wodą powodują uszkodzenie powłoki lakierniczej blach. Ewentualne ubytki w powłoce należy oczyścić i zamalować specjalnymi farbami zaprawkowymi.

Uwagi końcowe

 1. Do cięcia blach należy stosować elektryczne nożyce wibracyjne lub skokowe, niblery oraz nożyce ręczne. Zabrania się używania narzędzi powodujących przy cięciu uszkodzenie powłoki lakierowanej i cynkowej na skutek wydzielania się ciepła, tj. szlifierek kątowych. 
 2. Po dachu można chodzić jedynie w obuwiu o miękkich spodach, stawiać stopy w dołach fal w miejscu łat. Zanim zacznie się chodzić po pokryciu dachu należy przykręcić wszystkie wkręty. 
 3. Drobne uszkodzenia powłoki podczas montażu można zamalować farbą do zaprawek. Powierzchnia musi być oczyszczona z brudu i tłuszczu. 
 4. Stalowe wióry pozostałe po cięciu i wierceniu muszą być usunięte za pomocą miękkiej zmiotki, gdyż rdzewiejąc powodują uszkodzenia powierzchni blach. 
 5. Brud, który powstaje w czasie pracy montażystów oraz w okresie eksploatacji powinien być usunięty za pomocą normalnych środków myjących. 
 6. Niedopuszczalne jest stosowanie jakichkolwiek obróbek blacharskich (w tym czap kominowych, rzygaczy rynnowych i itp.) z blach miedzianych na dachach i elewacjach krytych blachami ocynkowanymi lub powlekanymi.

Technische Daten

Dachneigung:
8 °
dicke:
0,5 mm
dicke:
0,7 mm
die Höhe des Rands:
25 mm
Die Mindestlänge des Blattes:
0,5 Meter
Material:
S 250 GD + Z 200 lub 275
nutzbare Breite:
510 mm
schale:
poliester połysk, poliester mat, poliuretan

Zubehör

Informationsquelle Bilder, Videos, Dokumente und Produktbeschreibungen stammen aus dem Web - Pruszyński